Staf Akademik 2011

SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BALAI RINGIN, SERIAN 

SENARAI STAF AKADEMIK 2011

 

Bil Nama Jawatan Gred

1

Encik Phang Chun Yow

Pengetua

DG52

2

Encik Sari Ak Aji

Pen. Kanan Pentadbiran & Akademik

DG44

3

Encik Sugi Chani

PK HEM

DG44  (KUP)

4

Encik Petrus Simon Awan

PKKK

DG44

5

Puan Achu ak Jambai

Guru

DGA32

6

Encik Andrian Patrick

Guru

DG41

7

Encik Alluqman bin Sudin

Guru

DG41

8

Encik Amny ak Aching

Guru

DGA32

9

Encik Andrew Teram

Guru Kanan Kemanusiaan

DG44

10

Encik Andy Hopkin ak Baruk

Ketua Panitia Pend. Seni Visual

DG41

11

Encik Banda ak Notem

Guru Cemerlang

DG44

12

Encik Bawing ak Panggi

Guru

DGA32

13

Encik Belong ak Banying

Penolong Ketua Warden

DGA32

14

Cik Chin Chiew Moi

Guru

DG41

15

Cik Chong Lee Joon

Guru

DG41

16

Puan Chong Seaw Voan

Penyelaras Pusat Sumber

DG41

17

Puan Christie Anak Jena

Guru

DC41

18

Cik Christine Wong Ing Ming

Guru

DG41

19

Encik Chung Koi San

Guru Cemerlang

DGA32

20

Encik Clement Chin Choon Chan

Guru

DG41

21

Encik Constant ak Ngadan

Guru

DG41

22

Puan Dayang Noor Azura bt Abang Daud

Guru

DC41

23

Cik Diana Anak Girim

Guru

DC41

24

Cik Effa Hasmira Zahari

Guru

DG41

25

Encik Eli ak Luntai

Guru

DG44

26

Puan Esther Emma Anak Ajang

Guru

DG41

27

Puan Fadzlawati Len

Ketua Panitia Teknologi Maklumat

DG41

28

Puan Fatanah bt Wahab

Guru

DG41

29

Encik Frankie ak Ngisau

Ketua Panitia Geografi

DG41

30

Puan Freda bt. Ebir

Pen. Ketua Panitia Matematik

DGA32

31

Encik Freddy Anak Jangen

Guru

DG41

32

Cik Haminah binti Keram

Guru

DC41

33

Puan Helen Bong

Pen. Ketua Bahasa Inggeris

DG41

34

Encik Henry Kudi

Guru

DGA32

35

Puan Husniah bt. Abd. Rahim

Guru

DGA32

36

Cik Irene Loi Chin Chin

Guru

DG41

37

Puan Jalir ak Agea

Guru

DGA32

38

Puan Jenny ak Suliman

Guru Pengurusan Data ( GPD )

DG41

39

Encik Jeremiah Anak Raphael

Guru

DG41

40

Puan Jessica ak Libai

Pen. Ketua Panitia Kemahiran Hidup

DG41

41

Encik Joseph ak Samson

Ketua Panitia Pend. Jasmani dan Kesihatan

DG41

42

Puan Judith ak Subeh

Guru

DG41

43

Encik Juscina @ Justin ak Jimbau

Guru

DGA32

44

Puan Katang ak Tok

Guru

DG44

45

Encik Kon Walter

Guru Cemerlang

DG44

46

Cik Lai Chun Kin

Ketua Panitia Bahasa Cina

DG44

47

Lai Nan Jung

Guru B & K

DG41

48

Encik Lasa bin Hj. Ochar

Penyelaras Tingkatan 6

DG44

49

Puan Lily ak Roland

Guru Kanan Bahasa

DG44

50

Encik Lim Sen Chai

Guru

DGA32

51

Encik Lim Tsing Teck

Guru

DG41

52

Puan Ling Leng Kiaw

Guru

DGA32

  53

  Encik Liong Ming Meng

  Guru Akademik   DG48

54

Puan Lorna Lavang Joannes Dian

Guru

DG41

55

Puan Lydia a/p Mule

Guru

DG41

56

Puan Mariatta ak Joshua

Guru

DGA32

57

Puan Mary ak Sang

Pen. Ketua Panitia Bahasa Melayu

DGA32

58

Encik Mckinley Ak Edward Dandu

Pen. Ketua Panitia Sejarah

DG41

59

Encik Medik ak Sanggin

Guru

DG44

60

Encik Michael ak Linau

Guru

DGA32

61

Puan Milia ak Niot

Guru kanan teknik & Vokasional

DG41

62

Encik Mohamad Faishal b. Hj. Bujang

Penyelaras Bestari

DG41

63

Encik Mohamad Firdaus b. Rizdwan

Guru

DG41

64

Encik Mohamad Jaafar b. Ismail

Guru Akademik

DG44

65

Encik Mohd. Firdaus b. Abdullah @ Benjamin

Guru

DG41

66

Encik  Mohd. Zaidan b. Sapian

Pen. Ketua Panitia Pend. Jasmani & Kesihatan

DG41

67

Encik Muhammas Al- Hafiz Ronny

Guru

DG41

68

Puan Munirah bt. Mustafa

Guru

DG41

69

Cik Natasha Idha binti Hamid

Guru Bimbingan&Kaunseling

DC41

70

Encik Nelon Addi

Guru

DG41

71

Encik Ngien Hock Wuong

Guru

DG41

72

Cik Ng Sze Fui

Guru

DG41

73

Encik Noor Asrul Anuar b. Arifin

Guru

DG41

74

Encik Noor Dalila bt Ghazali

Guru

DG41

75

Cik Noor Haslinda binti Salleh

Guru

DC41

76

Puan Noor Wahida b. Melawi

Guru

DG41

77

Encik Nordin b. Matnor

Ketua Warden

DG41

78

Puan Normala bt. Jahiri

Guru

DGA32

79

Puan Patricia ak Bongkong

Ketua Panitia Ekonomi

DG41

80

Encik Patrick Bong

Guru

DG41

81

Encik Prake Dirop

Guru

DG41

82

Encik Raymond Ting Kah Lik

Guru

DG41

83

Puan Rebecca ak Talam

Penolong Ketua Panitia Sains

DG41

84

Puan Rida ak Dusin

Guru

DGA32

85

Puan Roseline ak Francis Johngo

Guru

DGA32

86

Puan Roseline ak Runggai

Pen. Ketua Sivik & Kewarganegaraan

DGA32

87

Encik Saiful Azhar bin Abu Bakar

Guru Kanan Sains & Matematik

DG44

88

Puan Sainis ak Aroh

Guru

DGA32

89

Puan Serimah bt. Juli

Guru

DGA32

90

Puan Siaw Lee Ling

Pen. Ketua Panitia Pendidikan Moral

DG41

91

Encik Sidi ak Aji

Ketua Panitia Bahasa Iban

DG44

92

Cik Siti Nur Hikmah bt Shaari

Guru

DC41

93

Encik Stainly Albert Aggu

Guru Bimbingan & Kaunseling

DG41

94

Encik Sugi ak Chani

Penolong Kanan HEM

DG44 (KUP)

95

Cik Syahlawati bt. Mohd Bejie

Guru

DG41

96

Encik Tini ak Numpang

Guru Cemerlang BM/ Ketua Panitia Bahasa Melayu

DG44

97

Puan Tiong Ai Ling

Guru

DG41

98

Puan Tiong San San

Guru Penyelaras Pusat Sumber / Guru Cemerlang Matematik/ Ketua Panitia Matematik

DG44

99

Encik Unjie ak Ganyai

Pen. Ketua Panitia Geografi

DGA32

100

Encik Wan Mohd Aizuddin bin Che Mat

Guru

DC41

101

Encik Wilson Seling Jalong

Guru

DG41

102

Cik Winifred Welly Anak Ganjop

Guru

DG41

103

Cik Wong Wang Chieng

Guru

DC41

104

Encik Zull Alffian b. Ibrahim

Guru

DGA32

105

Encik Felix  Anak Alla

GSTT

DC41

106

Encik Roma Ak Limit

Guru Kontrak

DC41

107

Puan Noorhayatie b. Yahya

Guru Kontrak

DC41

 


Normal 0 false false false EN-MY X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Bil

Nama Guru

Jawatan

Catatan

Gred

 

1

Hjh. Maimunah Bt. Hj. Bujang

Pengetua

P9388

DG52

 

2

Leong Ming Meng

Pen. Kanan Pentadbiran & Akademik

P19674

DG44

 

3

Sari ak Aji

PK HEM

S20817

DG41

 

4

Petrus Simon Awan

PKKK

S25818

DG41

 

5

Achu ak Jambai

Guru

P10297

DGA32

 

6

Andrian Patrick

Guru

P34015

DG41

 

7

Alluqman bin Sudin

Guru

P45234/U

DG41

 

8

Amny ak Aching

Guru

P12390

DGA32

 

9

Andrew Teram

Guru Kanan Kemanusiaan

P11484

DG44

 

10

Andy Hopkin ak Baruk

Ketua Panitia Pend. Seni Visual

P42634

DG41

 

11

Banda ak Notem

Ketua Bidang Sains / Maths

S24861

DG41

 

12

Bawing ak Panggi

Guru

P20527

DGA32

 

13

Belong ak Banying

Guru

P20992

DGA32

 

14

Chin Chiew Moi

Guru

P39455

DG41

 

15

Chong Lee Joon

Guru

P42667

DG41

 

16

Chong Seaw Voan

Pen. Ketua Panitia Sains

P40052

DG41

 

17

Christie Anak Jena

Guru

P46437

DC41

 

18

Christine Wong Ing Ming

Guru

P45089

DG41

 

19

Chung Koi San

Guru Cemerlang

P7124

DGA32

 

20

Clement Chin Choon Chan

Guru

P34583

DG41

 

21

Constant ak Ngadan

Guru

P18182

DG41

 

22

Dayang Noor Azura bt Abang Daud

Guru

P43741

DC41

 

23

Diana Anak Girim

Guru

P46064

DC41

 

24

Effa Hasmira Zahari

Guru

P40079

DG41

 

25

Eli ak Luntai

Guru

S15476

DG41

 

26

Esther Emma Anak Ajang

Guru

P37712

DG41

 

27

Fadzlawati Len

Ketua Panitia Teknologi Maklumat

P34606

DG41

 

28

Fatanah bt Wahab

Guru

P44385

DG41

 

29

Frankie ak Ngisau

Ketua Panitia Geografi

P15764

DG41

 

30

Freda bt. Ebir

Pen. Ketua Panitia Matematik

P23517

DGA32

 

31

Freddy Anak Jangen

Guru

P32138

DG41

 

32

Haminah binti Keram

Guru

P46464

DC41

 

33

Helen Bong

Pen. Ketua Bahasa Inggeris

S20940

DG41

 

34

Henry Kudi

Guru

P17877

DGA32

 

35

Husniah bt. Abd. Rahim

Guru

S22175

DGA32

 

36

Irene Loi Chin Chin

Guru

P38876

DG41

 

37

Jalir ak Agea

Guru

P12792

DGA32

 

38

Jenny ak Suliman

Guru Pengurusan Data ( GPD )

P38646

DG41

 

39

Jeremiah Anak Raphael

Guru

P37379

DG41

 

40

Jessica ak Libai

Pen. Ketua Panitia Kemahiran Hidup

P19211

DG41

 

41

Joseph ak Samson

Ketua Panitia Pend. Jasmani dan Kesihatan

P38887

DG41

 

42

Judith ak Subeh

Guru

P19195

DG41

 

43

Juscina @ Justin ak Jimbau

Guru

P19179

DGA32

 

44

Katang ak Tok

Guru

P10933

DG41

 

45

Kon Walter

Ketua Bidang Teknik / Vok

P29645

DG41

 

46

Lai Chun Kin

Ketua Panitia Bahasa Cina

P19552

DG44

 

47

Lai Nan Jung

Guru B & K

P42767

DG41

 

48

Lasa bin Hj. Ochar

Guru

P31880

DG41

 

49

Lily ak Roland

Ketua Panitia Bahasa Inggeris

P18029

DG41

 

50

Lim Sen Chai

Guru

P8045

DGA32

 

51

Lim Tsing Teck

Guru

P13333

DG41

 

52

Ling Leng Kiaw

Guru

P5931

DGA32

 

53

Lorna Lavang Joannes Dian

Guru

P44456

DG41

 

54

Lydia a/p Mule

Guru

P17915

DG41

 

55

Mariatta ak Joshua

Guru

P9224

DGA32

 

56

Mary ak Sang

Pen. Ketua Panitia Bahasa Melayu

P21152

DGA32

 

57

Mckinley Ak Edward Dandu

Pen. Ketua Panitia Sejarah

P27839

DG41

 

58

Medik ak Sanggin

Guru

S22327

DG41

 

59

Michael ak Linau

Guru

P8935

DGA32

 

60

Milia ak Niot

Ketua Panitia Kemahiran Hidup

P12526

DG41

 

61

Mohamad Faishal b. Hj. Bujang

Guru

S31000

DG41

 

62

Mohamad Firdaus b. Rizdwan

Guru

P44483

DG41

 

63

Mohamad Jaafar b. Ismail

Ketua Bidang Bahasa

S16543

DG44

 

64

Mohd. Firdaus b. Abdullah @ Benjamin

Guru

P21214

DG41

 

65

Mohd. Zaidan b. Sapian

Pen. Ketua Panitia Pend. Jasmani & Kesihatan

P44546

DG41

 

66

Muhammas Al- Hafiz Ronny

Guru

P42899

DG41

 

67

Munirah bt. Mustafa

Guru

P44561

DG41

 

68

Natasha Idha binti Hamid

Guru Bimbingan&Kaunseling

P46547

DC41

 

69

Nelon Addi

Guru

S20801

DG41

 

70

Ngien Hock Wuong

Guru

P44579

DG41

 

71

Ng Sze Fui

Guru

P42912

DG41

 

72

Noor Asrul Anuar b. Arifin

Guru

P44590

DG41

 

73

Noor Dalila bt Ghazali

Guru

P44592

DG41

 

74

Noor Haslinda binti Salleh

Guru

P46987

DC41

 

75

Noor Wahida b. Melawi

Guru

P45177

DG41

 

76

Nordin b. Matnor

Ketua Warden

P13920

DG41

 

77

Normala bt. Jahiri

Guru

P23433

DGA32

 

78

Patricia ak Bongkong

Ketua Panitia Ekonomi

P32408

DG41

 

79

Patrick Bong

Guru

P12846

DG41

 

80

Prake Dirop

Guru

S25432

DG41

 

81

Raymond Ting Kah Lik

Guru

P27416

DG41

 

82

Rebecca ak Talam

Ketua Panitia Sains

P20591

DG41

 

83

Rida ak Dusin

Guru

P18071

DGA32

 

84

Roseline ak Francis Johngo

Guru

P17960

DGA32

 

85

Roseline ak Runggai

Pen. Ketua Sivik & Kewarganegaraan

P19962

DGA32

 

86

Saiful Azhar bin Abu Bakar

Guru

P32455

DG41

 

87

Sainis ak Aroh

Guru

P23386

DGA32

 

88

Serimah bt. Juli

Guru

P21298

DGA32

 

89

Siaw Lee Ling

Pen. Ketua Panitia Pendidikan Moral

P32479

DG41

 

90

Sidi ak Aji

Ketua Panitia Bahasa Iban

P12098

DG41

 

91

Siti Nur Hikmah bt Shaari

Guru

 

DC41

 

92

Stainly Albert Aggu

Guru Bimbingan & Kaunseling

P19232

DG41

 

93

Sugi ak Chani

Guru

P11448

DG41

 

94

Syahlawati bt. Mohd Bejie

Guru

P32948

DG41

 

95

Tini ak Numpang

Guru Cemerlang BM/ Ketua Panitia Bahasa Melayu

P25011

DG44

 

96

Tiong Ai Ling

Guru

P13392

DG41

 

97

Tiong San San

Guru Penyelaras Pusat Sumber / Guru Cemerlang Matematik/ Ketua Panitia Matematik

P29164

DG44

 

98

Unjie ak Ganyai

Pen. Ketua Panitia Geografi

S30777

DGA32

 

99

Wan Mohd Aizuddin bin Che Mat

Guru

P47124

DC41

 

100

Wilson Seling Jalong

Guru

S19214

DG41

 

101

Winifred Welly Anak Ganjop

Guru

P36041

DG41

 

102

Wong Wang Chieng

Guru

 

DC41

 

103

Zull Alffian b. Ibrahim

Guru

P18170

DGA32

 

104

Darylynn Chung Yiu Li

GSTT

 

DC41

 

105

Victor Charlie Anak Andin

GSTT

 

DC41

 

106

Noorhayatie b. Yahya

GSTT

 

DC41

 

Site Login